دستگاه های رومیزی و اسپرت

گیم های رومیزی از دسته بازی های سرگرمی ورزشی هستند و به این دلیل به آن ها رومیزی گفته می شود که عموما بازی روی میز انجام می شود. مانند بیلیارد، ایرهاکی های وارداتی و ایرهاکی تولید گروه صنعتی بیات (گروه صنعتی بیات نمونه های اروپایی یا آسیای جنوب شرقی را به عنوان سمپل وارد می کنند، مهندسی معکوس انجام می دهند و دقیقا مشابه نمونه خارجی آن ساخته می شود).

نمونه دوم از بازی های رومیزی فوتبال دستی است. فوتبال دستی معمولا از بازوهای تلسکوپی استفاده می شود که معمولا در دو مدل ساده و حرفه ای تولید می شود. مدل های حرفه ای عموما صفحه های نمایشی گل شمار دارند. مدل های آماتور از مهره های شمارنده استفاده می کنند.

بعد از میزهای فوتبال دستی گروه بعدی از بازی ها است که به شکل میز هستند که در صنعت شهربازی استفاده می شوند مدل های فیلیپر یا بازی های ساچمه ای است که توسط یک اهرمی پرتاب می شود و استفاده کننده یا USER از کناره ها با دو عدد بازو به این ساچمه ها اجازه ورود به دروازه را نمی دهند که از بازی خارج شود و از تعداد هفت توپی که در اختیار دارد کاسته شود و مدام آن را در حفره های مختلف پرتاب می کند و حفره های مختلف هم توسط فنر هایی که در زیر آن ها با سنسور است مجددا پرتاب می کنند در مسیر بازی و هرچقدر که ساچمه یا اصطلاحا توپ را در میز فیلیپر نگه دارند امتیاز بیشتری می گیرند و نوع بازی آن به شکلی است که بیشترین امتیاز را کسی می گیرد که از هوش بیشتری برخوردار باشد و بتواند بازی های کناری را برای نگه داشتن ساچمه داخل بازی تا مدت زمان بیشتری که امتیاز بیشتری بگیرد نگه دارد. برای مدتی بازی فیلیپر در ایران ممنوع بود. اما در دو دهه اخیر از این بازی استفاده می شود.

بعد از بازی فیلیپر بازی رومیزی بعدی که می توان نام برد، بیلیارد است که در یک دهه گذشته بسیار با اقبال در کلوپ ها و مجموعه های سرگرمی روبرو شده است.

بخش جدیدی از وسایل شهربازی که هوش و واکنش استفاده کننده را به چالش می کشد هند اسپید یا مموری اسپید است. که مدل فوت اسپید هم به این جمع اضافه شده است و جزو بازی های رو میزی محسوب می شوند. استفاده کننده باید بر اساس لامپ هایی که در زیر دکمه هایی که میکروسوئیچ در آن ها قرار دارد به سرعت واکنش نشان دهد و هر طرفی که از روی میز تند تر و دقیق تر بتواند دکمه هایی که روشن می شوند را با سرعت بالاتری بزند امتیاز بیشتری می گیرد و بعضی از این ها روش کارشان به این شکل است که اگر اشتباه زده شود امتیاز منفی و کسر امتیاز را دارد.

سری بعدی از بازی های ورزشی در واقع یکی از پر مخاطب ترین و دوست داشتنی ترین بازی های ورزشی است که معروف است به فوتبال. نوع و سناریوی بازی فوتبال به سه نوع مختلف است

نوع بعدی از بازی های ورزشی و رومیزی تیراندازی است. بازی تیراندازی طرفدارهای خودش را دارد به دلیل اینکه انسان از ابتدا شکار و روند زندگی را در شکار تجربه کرده است. مانند شکار در جنگل

بعد از بازی های تفنگی بازی های ورزشی شامل بسکتبال بزرگسال و بسکتبال کودک است که یک سبدی است و مراحل مختلفی دارد. بعد از اینکه استارت بازی خورد امکان دربی شدن بازی وجود دارد که چند نفر با هم مسابقه بدهند و محدودیتی هم ندارد. و تا ۳۰ الی ۵۰ عدد از این گیم ها را می شود کنار یکدیگر قرار داد و مسابقه داد. روال بازی به این شکل است که یک سبدی است و افراد در مرحله اول بازی ۳۰ الی ۴۰ امتیاز از بازی را بگیرند و وارد مرحله دوم بازی بشوند مثل گیم های ویدیویی که مرحله دوم بازی امکان ادامه بازی را به استفاده کننده می دهد
و بعد از اینکه به مرحله بعدی راه یافت سبد متحرک می شود و به سمت چپ و راست حرکت می کند و استفاده کننده باید خارج از ۴۰ امتیازی که در مرحله اول کسب کرده در مرحله دوم در پرتاب های متحرک هم باید ۴۰ امتیاز را کسب کند و به مرحله سوم وارد شود. که در مرحله سوم سرعت حرکت سبد بیشتر خواهد شد. هر چقدر سرعت حرکت سبد بیشتر شود و در مدت زمان بازی استفاده کننده خسته بشود امکان ادامه بازی سخت تر می شود و امتیازدهی برای استفاده کننده کمتر خواهد شد. معمولا در این روش از بازی ها که تیکت به استفاده کننده به عنوان جایزه داده می شود به بیشترین امتیازی که در بین افراد یا خود فرد نسبت به نفرات قبلی داشته باشد تیکت بیتشری دریافت می کند.

بازی بوکس هم جزو بازی های ورزشی است که عموما در شهربازی از آن استفاده می کنند. سه مدل از این بازی تولید می شود.