بولینگ

بولینگ | تجهیزات شهربازی

بولینگ شهربازی

بولینگ یکی دیگر از دستگاه های ورزشی شهربازی است که بسیار مورد استقبال است و هزینه تولید یا واردات آن خیلی گران تر از بازی های دیگر رو میزی ها است می شود به مینی بولینگ یا بولینگ اشاره کرد. سه دسته از این نوع بازی وجود دارد. مدل شهربازی آن که خیلی طول کوتاهی دارد و معمولا بلند ترین مدل آن بین ۳ تا ۶ متر است. اگر بیش از ۳ متر باشد شکل کار را بعد از اینکه گول را پرتاب می کنند بقیه بازی را از مانیتور ببینند.

اگر حالت ۳ متری باشد یک محفظه و شیبی دارد که باید این توپ ها را به تعداد بیشتری که می توانند به پین های بولینگ اصابت بکند و امتیاز بیشتری بگیرد. که جایزه این هم در نهایت تیکت است که استفاده کننده دریافت می کند. در مدل مینی بولینگ و حرفه ای تر، طول بولینگ بیشتر است. گوی تقریبا نصف گوی های استاندارد است که مورد استقبال کودکان و خانم ها است. طول ریل این بولینگ ها معمولا بین ۱۲ تا ۱۵ متر است.

تمام عملیات شبیه به بولینگ های حرفه ای است و شکل کار و امتیازدهی دقیقا شبیه به بولینگ های حرفه ای است، مانیتور امتیاز دهی دارد و ضمن اینکه در بازی مینی بولینگ از صفحه های هایگلاس استفاده می شود برای اینکه مانند صفحه های حرفه ای خط روی صفحه ایجاد نشود و زیبایی خودش را داشته باشد، یا از صفحه های هایگلاس یا فایبرگلاس استفاده می کنند که محکمی خودش را داشته باشد و با ضربه هایی که از طرف توپی که پرتاب می شود آسیبی دیده نشود.

روش نگه داشتن پین های بولینگ به دو روش است: روش مغناطیسی یا تگ RFID و روش سیم های نگهدارنده که بعد از برخورد و ریختن پین ها، این ها را مجددا توسط سرووموتور می کشند بالا و مجددا در مسیر اصلی مثلثی شکل خودشان می چینند. مدل بعدی بازی رو میزی بولینگ، مدل حرفه ای است که در شهربازی ها استفاده نمی شود و برای سالن های بازی استاندارد و بین المللی از این بولینگ ها استفاده می کنند.

        مشخصات فنی

  • ظرفیت: ۱۴ نفر
  • تعداد کابین: ۴ عدد
  • ارتفاع: ۱/۹ متر
  • قدرت وسیله تفریحی: ۷/۵ کیلووات
  • راندمان وسیله تفریحی: ۱۶۸ نفر در ساعت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *