بازی های واقعیت مجازیVR

گیم های واقعیت مجازی VR

گیم های VR تکنولوژی جدیدی است که در یک دهه گذشته وارد عرصه شهربازی شده است. دلیل اینکه در این یک دهه گذشته این گیم ها وارد این صنعت شده اند عینک های واقعیت مجازی که به صورت موبایل یا پرتابل طراحی شده امکان جابجا کردن آن ها از طرف user یا استفاده کننده وجود دارد. گیم های VR یا واقعیت مجازی زمانی وارد شهربازی شدند که امکان کار کردن به مدت طولانی توسط عینک بود و قابل جابجایی هستند.

سبک کار این گیم ها به گونه ای است که به شکل ۳ بعدی از مجاری چشم که دقیقا ارتباط مستقیم با مغز را دارد از این فرصت دیدن و پردازش کردن توسط مغز که سرعت عمل مغز را بالا می برد استفاده می کند و باعث اوهام در استفاده کننده می شود. اوهامی که در استفاده کننده ایجاد می شود این فرآیند را ایجاد می کند که فرد مورد نظر از VRها یا عینک های واقعیت مجازی که استفاده می کند دقیقا احساس بودن در آن ویدیو یا فیلم یا بازی را داشته باشد.

این واقعیت های مجازی دستگاه هایی هستند که بدون آن که دستگاه مکانیکی یا تجهیزی کنارش استفاده شود فرد را به اوج هیجان می برد. این هیجان یا بالا بردن آدرنالین باعث می شود که استفاده کننده از آن لذت ببرد یا دچار وحشت شود و این فرآیند بازی را استفاده کند. عموما این ها در صنعت شهربازی فعلا و نهایتا تا ۴نفر استفاده کننده از یک دستگاه وجود دارد و بعضی هم در سینمایی هایی که در واقع جدیدا می توانند همزمان یک فیلم را ببینند به ۷ نفر هم رسیده است.

ولی به طور کلی استفاده از این دستگاه ها به صورت تک سرنشین است و عینک های واقعیت مجازی یا عینک های VR در واقع جزو تکنولوژی های جدید شهربازی به حساب می آیند. پیش بینی مهندس مهدی بیات مدیر عامل گروه صنعتی بیات این است که در آینده تجهیزاتی به نام AR که ترکیبی از دستگاه مکانیکی و واقعیت مجازی یا همان عینک های VR است جایگزین این ها شود. به دلیل این که همیشه دنیای الکترونیک با سرعت و شتاب بیشتری نسبت به دستگاه های مکانیکی تغییر هویت و تغییر شکل می دهند در ساختار استفاده در صنعت شهربازی یا هر جای دیگر. به همین دلیل سرمایه گذار ها بیشتر علاقه مند هستند روی دستگاه های مکانیکی یا گیم های ویدیویی که سنتی تر هستند سرمایه گذاری بیشتری کنند که دلیل آن تغییر سرعت تکنولوژی در دنیای الکترونیک و صنعت تصویر است.

گیم های شبیه ساز در گذشته به گیم هایی می گفتند که مثلا مثل گیم بازی موتور یا گیم بازی ماشین که وقتی فرد در فرآیند بازی قرار می گیرد یک سری جک های پنوماتیک یا ایدرولیک یا به صورت مگنتی وجود دارند که این جک ها دقیقا در راستای حرکت بازی user یا استفاده کننده را در همان جهت ها حرکت می دهد. فرض کنید که در یک ماشین نشسته اید، زیر این چندین جک یا سروو موتور وجود دارد و به محض این که راننده یا Driver فرمان را به سمت راست می چرخاند در برنامه نویسی برای این طوری برنامه طراحی کرده اند که ماشین هم به راست می پیچد. این شبیه به رانندگی واقعی است.

بعد از آمدن عینک های VR، از تلویزیون هایی که مقابل مشتری قرار می گرفت که آن حس واقعی بودن را به استفاده کننده منتقل کنند، این خارج شد و امروزه با عینک های VR دقیقا این کار انجام می شود. با عینک های VR دیگر ضرورتی ندارد که بخواهند خیلی روی سروو موتور ها یا روی جک های پنوماتیک یا ایدرولیک کار کنند که خیلی با شوک و هیجان آدرنالین استفاده کننده را بالا ببرند. به دلیل این که مغز به خودی خود این کار را انجام می دهد و با کوچکترین تغییر در مکانیزم و فیزیک بدن آن هیجان به اوج خود می رسد. اگر در حالت کلی بخواهیم اضافه کنیم می رود به سمت AR، که همان صنعتی است که مهندس مهدی بیات به آن اشاره کرده بودند که جایگزین VR خواهد شد.

شبیه ساز ها در واقع به طور کلی همان صنعت AR است که قرار است در تکنولوژی بازی از آن استفاده شود. شبیه ساز های گذشته طوری بود که خود فرد از بدن خود برای تغییر حالت تجهیز استفاده می کرد. مثل موتور سواری که استفاده کننده با پای خود موتور را تغییر حالت می داد. به دلیل این که فرد چاره ای نداشت سر پیچ باید این کار را انجام می داد و میکروسوئیچ ها و چشم هایی که زیر شاسی موتور سوار شده بودند این فرمان را باید به بازی می دادند که موتور مثل حالت طبیعی بچرخد. آن موقع شبیه ساز به این ها می گفتند. بعد از آن شبیه ساز ها وارد بازار شدند و از پنوماتیک و ایدرولیک و سروو موتور ها برای تغییر جهت آن استفاده می کردند. و اکنون که دستگاه های VR به مدد صنعت تفریحات به بازار آمده است، AR نیز که همان فرآیند ترکیب دستگاه های مکانیکی و VR هست وارد این چرخه خواهند شد . اصل شبیه ساز ها به این ها گفته می شود.

دنیای هیجان انگیز واقعیت مجازی

دیگر نیاز نیست برای لذت بردن از یک ترن هوایی غول پیکر و یا لذت چندبرابر یک فیلم اکشن یا هیجان بی وصف یک فیلم ترسناک به خود زحمتی بدهید.
گروه صنعتی بیات با بهره مندی از دانش روز و بکارگیری از مهندسین خبره برای اولین بار در ایران اقدام به تولید و ساخت صندلیهای واقعیت مجازی نموده است. این صندلیها به سبکی جدید مطابق با سفارش شما به صورت تکی یا چینش های مختلف چندتایی قابل ساخت و سفارش خواهند بود و حتی می توانید رنگ آنها را مطابق با دکوراسیون خود سفارش دهید.
با فیلمهای مهیج و بهره گیری از تجهیزات سه بعدی ( صندلی و هدست های قدرتمند واقعیت مجازی گروه صنعتی بیات) با قابلیت درک فضای ۳۶۰ درجه و کاملا سه بعدی هیجان واقعی را در دنیای مجازی تجربه کنید.
گذشته از کیفیت بالا موردی که ما را در ساخت این صندلیها منحصربفرد کرده امکان اضافه کردن سیستم حرکتی صندلی بصورت اتوماتیک است تا خود صندلی با حرکات و چرخش های داخل فیلم هماهنگ شده و حرکت کند. اکنون صحبت از نوع خاصی سینماست که در آن برخلاف گذشته بیننده خود به بخشی از ماجرا تبدیل می شود.کافی است یکبار تجربه نمایید.

همچنین این شرکت فروش و نصب دستگاه های زیر را انجام میدهد:
صندلی های واقعیت مجازی دارای استانداردهای به روز و نصب راه اندازی و آموزش
صندلی های سینما سه بعدی با خدمات پس از فروش و نصب راه اندازی و آموزش
صندلی های سینما چهار بعدی دارای استانداردهای به روز و نصب راه اندازی و آموزش
صندلی های چرمی سینما پنج بعدی با خدمات پس از فروش و نصب راه اندازی و آموزش
و…