ماشین شارژی کودک و 5 مزیت ماشین شارژی

ماشین شارژی کودک

ماشین شارژی کودک چیست؟

ماشین شارژی کودک یک وسیله بازی برای کودکان است که هم میتوان از آنها در خانه استفاده کرد و هم در شهربازی موجود است. امروزه به دلیل کمبود فضای بازی در خانه ها، دیگر جایی برای خرید وسایل بازی بزرگ برای کودکان دانست. از این رو میتوان از این وسایل در شهر بازی ها استفاده کرد. شهر بازی ها به دو بخش تقسیم میشوند:قسمت کودکان و قسمت بزرگسالان .

در قسمت بزرگسالان از وسایل با هیجانات بالاتر که مختص افراد بزرگسال میباشد استفاده شده است. اما زمانی که به شهر بازی می روید در صورت داشتن فرزند، در وهله اول هدف شما تفریح و لذت بردن کودکتان است.

پس بخش دوم شهر بازی ها قسمتی است که برای کودکان طراحی شده است. بازی هایی که برای کودکان وجود دارد متنوع است و حتی در قسمت هایی ممکن است بازی کودکان با  والدین وجود داشته باشد. اما والدین می خواهند کودکانشان با هم سن وسالان خود بازی کنند و در حین بازی مهارت هایی را نیز آموزش ببیند.

در این مقاله در رابطه با ماشین شارژی کودک، فواید استفاده از آن و همچنین استانداردهایی که یک ماشین شارژی باید داشته باشد صحبت میکنیم. این مقاله به شما کمک میکند تا زمانی که وارد یک شهربازی و یا مراکز تفریحی شدید، اولین پیشنهادی که برای فرزندتان داشته باشید ماشین شارژی کودک باشد.

۵ مورد از عواملی که باعث می شود حتما از این ماشین های شارژی استفاده کنید را در ادامه به طور مفصل بیان کرده ایم:

 ۱- ماشین شارژی کودک ماشین شارژی تنها یک اسباب بازی لوکس تفریحی نیست

۲- – ماشین شارژی کودک  لذت انجام کارهایی مشابه کارهای بزرگترها است که باعث ایجاد اعتماد به نفس فرزندان می شود.

۳- ماشین شارژی کودک باعث بالا بردن قدرت ذهنی و بهره هوشی فرزندان می شود.

۴- ماشین شارژی کودک  باعث آموزش قوانین و مقرارات به فرزندان می شود.

۵- ماشین شارژی کودک باعث آفزایش تعامل میان کودکان هم سن و سال خود می شود

 

مورد اول

ماشین شارژی تنها یک اسباب بازی لوکس تفریحی نیست

 

ماشین شارژی کودک

 

 

تمامی کودکان خصوصا پسران علاقه زیادی به رانندگی دارند. اکثر ما زمانی که کوچکتر بودیم وقتی کنار والدین خود در ماشین مینشستیم، علاقه زیادی به گرفتن فرمان و عوض کردن دنده و ماشین سواری داشتیم.استفاده از این ماشین های شارژی برای کودکان بسیار مناسب است. زیرا آنها توسط این ماشین های شارژی هم میتوانند به صورت جداگانه تجربه رانندگی کودکانه را داشته باشند و هم بدون خطری از آنها به عنوان یک تفریح سالم در کنار دیگر کودکان در شهر بازی ها از آنها استفاده کنند.

 

مورد دوم

ماشین شارژی کودک  لذت انجام کارهایی مشابه کارهای بزرگترها است که باعث ایجاد اعتماد به نفس فرزندان میشود.

ماشین شارژی کودک موجب اعتماد به نفس می شود

 

 

 بازی کردن با ماشین های شارژی میتوانید در همزمان کار کردن قدرت ذهن و دست و پای کودکان موثر باشد. در واقع استفاده از ماشین شارژی کودک سبب افزایش مهارت و به کار گیری هوش فرززندان میگردد.ماشین های شارژی تنها برای کودکانی که توانایی بازی کردن با وسایل بزرگتر را دارند نیست. در شهر بازی ها ماشین های کوچکتری برای کودکان کم سن تر وجود دارد. این ماشین ها با دارا بودن کمربند و تجهیزات کامل میتواند از کودکان شما محافظت کند. حتی این ماشین های شارژی را شاید در فروشگاه ها دیده باشید که به جای کالسکه از آن استفاده میکنند. هم باعث سرگرم شدن کودک میشود و هم خرید را برای والیدن آسان میکند. اما در این مقاله منظور ما از ماشین شارژی کودک، ماشین هایی است که در شهر بازی ها وجود دارد.

 

مورد سوم

ماشین شارژی  باعث بالا بردن قدرت ذهنی و بهره هوشی فرزندان میشود.

 

ماشین شارژی کودک باعث هوش بیشتر می شود

 

 

همه والدین میخواهند که کودکانشان از بهری هوشی بالایی برخوردار باشند. استفاده از ماشین شارژی کودک می توانید علاوه بر هوش حرکتی، جهت یابی  و تفکر منطقی کودکان هنگام رانندگی را تقویت کند.اصولا استفاده از وسایلی که از تمامی و یا از اکثر حواس انسان به کار گرفته می شود برای خردسالان بسیار مناسب است.

اما میبینیم که کودکان با استفاده از بازی هایی که در  تلفن های همراه موجود است و دیگر تکنولوژی ها، تنها لذت ها و تفریحات آنی را تجربه می کنند به همین دلیل اکثر خردسالان از بهره هوشی پایین تری برخوردار هستند. این وسیله دارای ویژگی های جذاب دیگری هم برای کودکان هست که باعث تشویق آنها به بازی های تخیلی و بهبود کیفیت بازی آنان می شود.

برخی مهارتها و قابلتها که در استفاده از ماشین شارژی کودک می تواند در فرزندتان تقویت شود: هماهنگی بین چشم، دست و پا در هنگام استفاده از ماشین شارژیهوش منطقی و ریاضیهوش فضایی و تجسمیتوجه و تمرکز حاصل از استفاده از ماشین شارژیاعتماد بنفس ایجاد شده هنگام رانندگی در ماشین شارژی شجاعت و شهامت نیمکره راست مغزهوش جسمی و بدنی در هنگام استفاده از ماشین شارژی

 

مورد جهارم

ماشین شارژی کودک  باعث آموزش قوانین و مقرارات به فرزندان می شود

 

ماشین شارژی کودک باعث قانونمندی می شود

 

 

رانندگی با ماشین شارژی میتواند قوانین و  مقرارات را از همان کودکی به فرزندان شما بیاموزد. علاوه بر تجربه کردن حس هیجان توسط کودک، فرهنگ سازی را از همان خردسالی به فرزندان خود آموزش میدهید.این مسئله شاید خیلی دوراندیشی  به نظر برسد، اما حقیقت دارد.

زمانی که کودک مشغول بازی با ماشین شارژی است می توانید تمامی قوانین و مقرارات را به صورت کودکانه به آموزش دهید. کودکان به دلیل ذهن بازی که دارند آنها را به سرعت یاد می گیرند و خیلی سریع برای شما پیاده سازی میکنند.

مثلا اگر به کودک خود بگویید تلفن همراهت زنگ می خورد باید اول توقف کنی بعد جواب بدهی. این مسئله در ذهن کودک نهادینه می شود و اگر روزی تلفن  شما هنگام رانندگی زنگ بخورد، اینبار کودک شما به شما تذکر خواهد داد.در همین زمینه می توانید مرحله به مرحله با پیشرفت فرزندتان قوانین بیشتری رو به او آموزش بدهید.

 

مورد پنجم

 ماشین شارژی باعث افزایش تعامل میان کودکان هم سن و سال خود می شود

 

ماشین شارژی کودک موجب تعامل بهتر می شود

 

تعامل کودکان با یکدیگر در حین بازی، اجازه حرکت کردن به یکدیگر میتواند در روابط آتی فرزنداناتن تاثیرات مثبتی بگذارد. اگر هنگام بازی دو ماشین بهم برخورد کنند، کودکان به جای دعوا کردن و گریه میتوانند به آسانی از آن بگذرند و یا دوستانه این مسئله را بین خودشان حل کنند.

بنابراین شما با استفاده یک اسباب بازی خوب و هوشمند و هدف دار میتوانید با یک تیر چندین نشان بزنید، مواردی مثل افزایش اعتماد به نفس، افزایش هوش حرکتی، تفکر منطقی فضایی، آشنایی با قوانین رانندگی، تقویت قوه تخیل و موارد دیگه ای از این دست می باشند.

تمامی محصولات شارژی، استانداردهای مختلف از لحاظ کیفی مخصوصاً در امر صادرات و واردات را باید دارا باشند، که ما در بخش مشخصات فنی محصولات، تمامی استاندارد های مختص آن را درج نموده ایم. اکثر ماشین شارژی های موجود در بازار ایران وارداتی و ساخت کشور چین می باشند.

ماشین های شارژی و تمام وسایل بازی به خصوص برای کودکان باید دارای استاندار و میفیت بالایی باشند. زمانی که والیدن کودکانشان را به شهربازی میبرند  و یا بچه ها از طریق مهد کودک و یا مدرسه به این مراکز تفریحی برده میشوند. والدین باید اطمینان خاطر بالایی از انواع دستگاه ها داشته باشند.

هر وسیله بازی دارای استانداردهای مخصوص به خود است که تمامی مسئولین این دستگاه ها باید پایان هر روز آنها را چک کرده تا برای روز بعد آماده باشند.

ماشین شارژی کودک نیز مانند سایر وسایل بازی دارای استانداردهای مخصوص به خود است. استانداردهایی چون:نوع صندلی به کار برده شده، میزان سرعت، مقاومت ماشین، لاستیک های استفاده شده در ماشین، نوع کنترل از راه دور ماشین

در ادامه به صورت جداگانه هر یک را به طور مفصل شرح میدهیم:

 

ماشین شارژی کودک باصندلی چرم و کیفیت PU

 

ماشین شارژی کودک با صندلی چرم

 

 

 رفته رفته ماشین شارژی های کودک هم مثل ماشین های واقعی از لحاظ امکانات رفاهی دارای خصوصیات مشترکی شده اند، در سال های گذشته ماشین شارژی ها دارای صندلی از جنس پلاستیک (حال تک سرنشین یا دو سرنشین ) بودند اما در سالهای اخیر به دلیل راحتی و سلامت جسمانی کودک و همچنین استفاده بیشتر، صندلی این محصولات را همانند ماشین های واقعی طراحی نمودند. چرم مصنوعی پلی اورتان PU از نظر کیفیت محصول، تنوع و عملکرد به چرم طبیعی بسیار شبیه است تا جایی که تشخیص آن از چرم طبیعی بسیار دشوار میشود و مردم را به اشتباه می اندازد.

 

ماشین شارژی کودک دو سرعته و سه سرعته

 

ماشین شارژی کودک دوسرعته

 

حالت سرعت گیری ماشین شارژی را دو سرعته یا سه سرعته میگویند.

ماشین شارژی دو سرعته

ماشین شارژی دوسرعته دارای یک کلید بر روی داشبورد با دو وضعیت  SLOW (آهسته) و FAST (سریع) می باشند و تنها با فشار دادن یک کلید وضعیت سرعت را می توان تعیین نمود. نکته دیگر اینکه کنترل از راه دور ماشین شارژی های دو سرعته از نوع رادیویی بوده ( کنترل که دارای آنتن می باشند ) و برد حداکثر ۱۰ الی ۱۵ متری را دارا می باشد و همچنین کلیدی جهت هدایت ماشین شارژی بعنوان  MANUAL (دستی ) و RD یا CONTROL (هدایت با کنترل) نیز بر روی این دسته از ماشین شارژیها نصب گردیده است. بر روی کنترل این دسته از محصولات اکثرا دو دکمه جهت دهی قرار دارد دکمه حرکت به جلو و عقب و دکمه حرکت به چپ و راست.

• ماشین شارژی سه سرعته

اکثراً هیچ دکمه تنظیم سرعتی بر روی داشبورد ندارند به جز چند مدل که تنظیم سرعت توسط دنده ای که بر روی داشبورد تعبیه شده قابل تنظیم در سه وضعیت می باشند. ماشین شارژی های سه سرعته به دلیل داشتن سیستم SLOW STARTER  (شروع آهسته) با فشار دادن پدال گاز، به آهستگی شروع به حرکت می کند و به مرور زمان به حداکثر سرعت میرسند . کنترل از راه دور این ماشین شارژیها از نوع Wifi  یا BLUTOOTH  با برد ۲٫۴ گیگا هرتز می باشد.

این نوع کنترل ها ۴ مزیت دارند:

۱٫ برد کنترل بالای ۱۵ متر و بدون خطا

۲٫ دکمه تنظیم سرعت در سه حالت آهسته، سرعت متوسطه و سریع

۳٫ دکمه ایست کامل

۴٫ جهت دهی ماشین شارژی بدون ثانیه ای تاخیر

ماشین برقی کودک دو موتوره بهتر است یا چهار موتوره ؟

 

ماشین شارژی کودک دوموتوره

 

 

شرکتهای تولید کننده با توجه به رده سنی کودک، استانداردهای تولید و ایمنی ، ماشین شارژی ها را با توان موتوری متفاوتی به بازار عرضه می کنند. لازم بذکر است شرکتهای وارد کننده می توانند سفارش موتور و گیربگسی با توان بیشتر را به تولید کننده دهند. گروه صنعتی بیات تمامی استاندارد های لازم را در این خصوص رعایت کرده است.

جنس تایر ماشین شارژی کودک با لاستیک فوم  یا EVA 

 

جنس تایر ماشین شارژی کودک

 

 

در چند سال اخیر از اتیلن وینیل استات (Ethylene-vinyl acetate) بعنوان تایر ماشین و موتورهای شارژی استفاده می شود. این ماده پلیمری نرم و انعطاف پذیر و سه برابر منعطف تر از پلی اتیلن با دانسیته پایین است. علاوه بر این به دلیل ویژگی های خود همچون وزن کم، نداشتن بوی زیاد و قیمت پایین تر در مقایسه با لاستیک طبیعی کاربردهای گسترده ای پیدا کرده است.

ویژگی های لاستیک EVA 

• وزن کم و بدون بو

• بدون تولید صدا در حرکت

• چقرمگی در دمای پایین(به مقاومت مواد در برابر شکست در اثر اعمال تنش چقرمگی گفته می شود)

• مقاومت در برابر شکنندگیها

توجه به تمامی موارد ذکر شده این اطمینان حاصل شد که این وسیله بازی میتواند از تمامی لحاظ برای فرزند شما مناسب باشد. هم از جهت قابل اعتماد و استاندارد بودن وسیله بازی و هم از لحاظ یه کارگیری توانمندی ها و تعامل کودک میتواند دارای اهمیت باشد.

اگر شما کودک هیجان طلب یا بیش فعالی دارید این ماشین های شارژی میتوانند برای فرزندتان مناسب باشد. حتی افراد بزرگسال زمانی که احساسات و هیجانات بالای دارند، در حین رانندگی با افزایش سرعت ماشین سعی در تخلیه این انرژی دارند. ماشین های شارژی می تواند به خوبی در رها کردن این هیجانات در کودکان مناسب و مفید باشد.

اصولا مکان هایی مانند شهر بازی، مهد کودک، مدارس میتوانند ارتباط کودکان با یکدیگر را تقویت کند. در کنار استفاده از تمامی وسایل شهر بازی، کودکان یاد میگیرند که: برای استفاده از هر وسیله باید نوبت یکدیگر را رعایت کنند. باید در زمانی که برای آنها مشخص شده از وسیله بازی استفاده کنند. باید از هوش و توانایی هایشان هنگام بازی بهره بگیرند.  اگر کودک دیگری هنگام استفاده از وسیله دچار مشکل شد باید به او کمک کنند. از محصولات تکان دهنده شهربازی نیز دیدن فرمایید.

در انتهای این مقاله امیدواریم مواردی که در رابطه با فواید ماشین های شارژی که برای کودک شما خواهد داشت به اندازه کافی مفید واقع شده باشد. 

 تکان دهنده ، وسایل شهربازی

 

مقالات شهربازی

تکان دهندهتکان دهنده شهربازیتکان دهنده کودکماشین شارژی کودکوسایل شهربازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *