عصر طلایی شهربازی ها
شرایط امروز شهربازی ها مرهون پیشرفت استانداردهای شهربازی و تکامل قوانین مربوط به امنیت شهربازی ها و همچنین شبکه گسترده تر و کاراتر است.
اگر امنیت فردی که بلیط­ به­دست در صف یکی از دستگاه­های شهربازی ایستاده است تامین نباشد، چطور می­توان به کسب و کار شهربازی ادامه داد. در حدود یک دهه پیش دفتر روزنامه ها پر بود از شکایات مردم که ادعا می­کردند که استفاده از یکی از دستگاه­های شهربازی باعث آسیب به ایشان شده است. با اینکه هیچکدام از این ادعاها ثابت نشدند، اما این موضوع همواره ذهن مسئولین مرتبط با امنیت شهربازی، استانداردهای شهربازی و تنظیم کنندگان قوانین شهربازی را به خود مشغول می­کرد.
امروزه تولیدکنندگان دستگاه های شهربازی، پیشنهادات فنی و کنترلی خود را از نظر امنیت و استاندارد به نحوی جامع ارائه می کنند که بتوانند صاحبان شهربازیها و همچنین استفاده کنندگان از تجهیزات شهربازی را راضی کنند. شبکه بندی شهربازی از سال 1970 معمول بوده است که امروزه با گسترش شبکه های اِتِرنت به­صورت کاراتر عمل میکند. عملکرد یک ماشین شهربازی بسیار شبیه به عملکرد یک ماشین بزرگ صنعتی است. سروودرایوها، پی ال سی ها و سخت افزارهای دیگر، همگی به نحوی یکپارچه توسط یک پروگرام کنترل می شوند که بتوانند علاوه عملکرد ماشین، امنیت آن را نیز بر اساس استناندارد شهربازی تامین کنند، در غیر این صورت قوانین شهربازی اجازه استفاده از ماشینی که سیستم کنترلی خوبی ندارد را، نخواهد داد.
علیرغم تشابهات فراوان فنی و کنترلی دستگاه های شهربازی با دستگاه های صنعتی، یک تفاوت عمده بین آن­ها وجود دارد. در ماشین آلات صنعتی به خصوص آنهایی که به صورت رباتیک کار می کنند، بار اسمی و همچنین طول دسترسی ماشین تعیین کننده نوع طراحی آن است، در حالی که در دستگاه های شهربازی، امنیت مسافران و مطابقت با استانداردها و قوانین چیره است و تولید کنندگان حاضرند بیشتر هزینه کنند اما قوانین شهربازی و استانداردهای مربوط به دستگاه های شهربازی را زیر پا نگذارند. فاکتور امنیت (اطمینان) در ربات های صنعتی عمدتاً دو است، اما در ماشین های شهربازی با توجه به اینکه چیزی که حمل می­شود، "انسان" است، فاکتورها اطمینان بر اساس قوانین شهربازی و استانداردهای مکانیکی موجود، دو برابر یعنی چهار است.
برای اینکه بعداً تاسف نخوریم، بهتر است برای امنیت تلاش کنیم
برای اینکه از امنیت دستگاه شهربازی و تطابق استاندارد ماشین با قوانین طراحی و ساخت شهربازی مطمئن باشیم، پس از طراحی ایمن  و بی نقص، با استفاده از سرکشی های دوره ای، آموزش مهندسین حاضر در سر دستگاه ها و همچنین مطالعه موارد ثبت شده در سیستم اتوماسیون دستگاه ها، از امنیت شهربازی های طراحی شده و دستگاه های شهربازی تولید شده توسط گروه صنعتی بیات اطمینان حاصل می کنیم.